Edukacinė išvyka į Ventės ornitologijos stotį

• Paskelbė : Administracija Administracija
  • Paskelbta: 2022-10-04
  • Kategorija: Aktualijos

2 klasės mokiniai vyko į edukacinę išvyką. Ventės ornitologijos stotyje mus pasitiko ornitologas Vytautas Jusys. Jis vaikams papasakojo apie 1863 m. pastatytą 11 m aukščio švyturį, kuris laivams ir sieliams rodė kelią per šią pavojingą marių vietą. Į jo viršūnę vaikai lipo senais, geležiniais,  originaliais ornamentais išdailintais laiptais. Nuo švyturio apžvalgos aikštelės gėrėjosi plačia Kuršių marių panorama. Ventės ragas ideali vieta paukščiams gaudyti ir žieduoti. Ventės rage vaikai pamatė didžiules paukščių gaudykles, iš kurių dvi yra didžiausios pasaulyje. Taip pat jie matė, kaip žieduojami paukščiai, kas rašoma ant žiedų, sužinojo, kad į tinklus papuola ne tik paukščiai, bet ir laumžirgiai, šikšnosparniai, ežiai… Vėliau vaikai pasivaikščiojo 250 m ilgio molu, kuris žiemą atlieka ledlaužio funkciją ir taip saugo Ventės rago krantus nuo irimo. Ši nepakartojama išvyka paliko mums neišdildomus įspūdžius ir šaunias emocijas.