KRETINGOS RAJONO KURMAIČIŲ PRADINĖS MOKYKLOS INFORMACIJA APIE PROJEKTUS

finansavimo šaltinis

Projektas:

Informacija apie projektą

(tikslas, kam skirtas,  pagrindinė veikla)

Projekto rezultatas, tęstinumas
1.

„Lietuvos mažųjų žaidynės 2023“

(iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas)
respublikinis Projekto tikslas – skatinti aktyvų, judrų vaiko gyvenimą kiekvieną dieną. Projekte dalyvauja ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai. Veiklų metu mokiniai mokomi atlikti mankštą su įvairiomis priemonėmis bei inventoriumi, estafečių metu ugdomas vaikų atidumas, greitis, dėmesingumas. Ugdomi bendradarbiavimo gebėjimai, pagarba, sąžiningumas.

Projekto metu skatinamas mokinių fizinis aktyvumas bei pozityvus požiūris į fizinį ugdymą ir sportą, jie supažindinami su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis.

Mokiniai per mokslo metus atliko visas aštuonias sportinių pamokėlių pirmo etapo užduotis, antrame projekto  etape dalyvavo mokykloje vykusiame sporto festivalyje. Finalinis projekto festivalis įvyko Palangoje. Jame dalyvavo mokiniai, mokytojai ir mokinių tėvai.

Projektas tęstinis, dalyvaujama kasmet.
2. „Futboliukas“ (finansuojamas Lietuvos futbolo federacijos (LFF), Lietuvos masinio futbolo asociacijos (MaFA) ir Sporto rėmimo fondo lėšomis) respublikinis Projektu siekiama supažindinti mokinius su futbolo sporto šaka, pagrindinėmis futbolo taisyklėmis, skatinamas judrumas. Projekte dalyvauja ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai. Veiklų metu mokiniams taip pat diegiamas supratimas apie grupinio žaidimo, bendradarbiavimo, pagarbos bei sąžiningumo principus.

Projekto veiklų metu mokiniai sporto salėje ir lauke mokėsi elementarių futbolo žaidimo ir kamuolio valdymo taisyklių. Visa tai leido suvokti futbolą kaip veiklą, apjungiančią įvairias veiklos sritis. Mokiniai dalyvavo rajoninėse futbolo rungtynėse Kretingos sporto mokykloje.

Projektas tęstinis, dalyvaujama kasmet.
3. „Sveikatiada“ (finansuojamas LPF „Maisto bankas“, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro, kitų verslo institucijų ir nevyriausybinių organizacijų lėšomis) respublikinis Projekto tikslas – skatinti sveiką gyvenimo būdą. Projekte dalyvauja ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai. Veiklų metu mokiniai supažindinami su sveikos mitybos,  judėjimo, sportavimo, buvimo lauke nauda, formuojama sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįsta kultūra mokykloje.

Vykdomos įvairios sveiką gyvenimo būdą skatinančios veiklos. Per mokslo metus grupėse vyko renginiai „Sveikatingumo šventė“.

Projektas tęstinis, dalyvaujama kasmet.
4. „Olimpinis mėnuo“, (finansuojamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos Lietuvos tautinio olimpinio komiteto LTOK lėšomis) respublikinis Projekto pradinių klasių mokiniams tikslas – bendradarbiaujant su pedagogais skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti mokiniams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu.

Projekto veiklų metu mokiniai buvo supažindinti su sveikos gyvensenos principais, skatinami aktyviai laiką leisti pertraukose tarp pamokų, pagal galimybes – pamokose, išbandė įvairias mankštas ir žaidimus.Už aktyvų dalyvavimą projekte gautas padėkos raštas ir dovanos mokiniams ir mokytojams – išmaniosios apyrankės ir stalo žaidimas „Futbolas“.

Projektas tęstinis, dalyvaujama kasmet.
5. ,,Pradinukų lyga – iššūkių mėnuo“ (finansuojamas Lietuvos futbolo federacijos (LFF), Lietuvos masinio futbolo asociacijos (MaFA) lėšomis) respublikinis Projektu siekiama populiarinti futbolo žaidimą, sudominti sporto mokyklų nelankančius vaikus sportu, sveika gyvensena, skatinti bendradarbiavimą tarp mokyklos ir vietos institucijų. Projekto veiklos skirtos pradinių klasių mokiniams.

Projekto veiklų metu mokiniai sportavo, atliko užduotis. Už aktyvų dalyvavimą projekte gautas padėkos raštas ir dovanos mokiniams (kamuoliai, marškinėliai, gertuvės, kuprinės ir pan.).

6. „Mes rūšiuojam“ (finansuojamas Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos, VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ bei VšĮ „Elektronikos tvarkymas“ ir projekto partnerių lėšomis) respublikinis Projekto tikslas – skatinti ir mokyti mokinius rūšiuoti, rinkti elektros ir elektroninę įrangą, nešiojamų baterijų atliekas, mokyti saugoti gamtą ir mažiau teršti aplinką. Projekto veiklose dalyvauja pradinių klasių mokiniai.

Mokiniai rūšiavo elektros, elektroninės įrangos, nešiojamų baterijų atliekas, kurios buvo keičiamos į prizus – knygas.

Informaciją parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Kvietkauskienė

Atnaujinta: 2024-07-04
  • Tamo dienynas
  • Mūsų darželis