Integruotų veiklų diena "Žiemos linksmybės"

Sausio 31 d. pradinių klasių mokiniai dalyvavo integruotų veiklų dienoje "Žiemos linksmybės".

1 klasės mokiniai patyriminę ,,Žiemos linksmybės“ dieną nusikėlė į šiaurės ir pietų ašigalius. Susipažino su ten gyvenančiais gyvūnais, ieškojo tarp pingvinų ir baltųjų lokių panašumų ir skirtumų. Sužinojo, kodėl pingvinų plunksnos yra juodos spalvos, o baltųjų lokių kailis – baltos spalvos. Atliko bandymą ir sužinojo, kodėl baltieji lokiai net esant -55 laipsniams šalčio nesušąla. 2 klasės mokiniai ne tik atliko įvairias matematikos ir lietuvių kalbos užduotis, susijusias su žiema, bet ir tyrinėjo sniegą, išsiaiškino, kaip atsiranda snaigės. Kadangi vilties sulaukti sniego buvo mažai, mokiniai patys bandė pasigaminti sniegą, iš kurio vėliau statė sniego senį. Mokiniai taip pat atliko eksperimentą „Druskos kristalai“. Šiam nesudėtingam eksperimentui prireikė druska prisotinto vandens, vielutės, vilnonių siūlų, stiklainio ir kantrybės. Pirmiausia pasidarė druskos tirpalą, vilnoniais siūlais apvyniojo vielutės formas (apskritimą, širdelę ir spiralę). Pamerkę vielutes į vandenį mokiniai dabar kelias savaites stebės, kaip garuojant ir nuolatos stiklainyje mažėjant vandeniui, druska kristalizuosis ir taip užaugs kristalai. 3 klasės mokiniai savo žiemos linksmybes sieja su pagalba žiemos metu mūsų sparnuočiams ir miško gyventojams. Patyriminę dieną rinko informaciją apie žiemojančius gyvūnus, aiškinosi kaip stiklainyje sukelti lietų, klausėsi gamtininko S. Paltanavičiaus pasakojimų. Vėliau nuvyko į mišką, nuvežė žvėreliams įvairių gėrybių, tuo pačiu, stebėdami žiemišką gamtą, patys vaišinosi karšta arbata ir užkandžiais. Atlikę miško seklio užduotis apibendrino žiemos linksmybių dieną. 4 klasės mokiniai, žvelgdami į ,,Žiemos linksmybių” nuotraukas, sukūrė savo istorijas. Vėliau iš tų nuotraukų pagamino koliažą ,,Besmegenį”. Mokiniai dalinosi savo patirtimi, kaip žiemos dienas žaisdami praleidžia lauke ir kokių saugumo taisyklių laikosi. Mokyklos sporto salėje linksmai sužaidė ,,sniego mūšį”. Per muzikos pamokas mokiniai žiūrėjo filmuką „Ledo muzika“. Sužinojo, kad kiekvienais metais, sausio mėnesį Norvegijoje vyksta nepaprasta žiemos šventė–Ledo muzikos festivalis. Iš viso pasaulio atvykę muzikantai pristato savo sukurtą muziką, grojimą tik iš ledo pagamintais muzikos instrumentais. Dainavo E. Tolvaišienės dainelę „Nykštukas Ledinukas“. Atliko eksperimentą: į baliono vidų dėjo ledo kubelį, prisipūtė balioną, užsirišo ir ant baliono nupiešė širdelę. Žaisdami, tyrinėdami, improvizuodami susikūrė Ledinuko širdelę. Vienas, kartu su draugais, žaidė muzikinį žaidimą „Žiemos linksmybės su Ledinuku“.