Etnokultūrinis projektas „Atraskime praeitį–įkvėpkime ateitį“. „Šv.Velykų belaukiant“

Kovo 28 d. priešmokyklinio ugdymo mokytoja su mokiniais, pradinių klasių mokytojos su mokinais vykdė integruotą projektinę veiklą - etnokultūrinį projektą „Atraskime praeitį–įkvėpkime ateitį. Šv.Velykų belaukiant“. Velykų margučius iš vilnos mokėsi galimti antrokai ir trečiokai. Mokiniai dalyvavo Kretingos muziejaus edukaciniame užsiėmime ,,Velykų margučiai iš vilnos“. Jie susipažino su vėlimo būdais, naudojamais įrankiais, dekoravimo priemonėmis, išmoko nusivelti margutį šlapiu ir sausu vėlimo būdu. Kiekvienas susikūrė patį nuostabiausią, gražiausią margutį, kuris papuoš namus ir pradžiugins artimuosius. Priešmokyklinukai ir pirmokai, ketvirtokai viešėjo Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Kurmaičių filiale ir susitiko su edukatore Irena Pazdrazdiene. Ji supažindino vaikus su kiaušinių marginimu vašku. Edukatorius Pranas Pikturna sudomino vaikus skutinėjimo technika ir parodė išskirtinę išskutinėtų kiaušinių kolekciją, o Roma Jonušienė mokė vaikus dažyti kiaušinius flomasteriais, dažais, medžiagomis, servetėlėmis. Dėkojame mokytojoms Tomai Jenkienei, Vilmai Petrauskienei, Meilei Alčauskienei, Jurai Venskutonienei, Jurgitai Česnavičienei, Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Kurmaičių filialo bibliotekininkei Rimantai Žilinskienei.

Autorius:
Virginija Kvietkauskienė