Edukacija su bitininke Ingrida

Šiandien bitininkė Ingrida pravedė vaikams nuostabią edukaciją ,,Bitės ir medus". Ingrida yra ne tik mūsų mokyklos sekretorė, bet ir knygų bei bitučių bičiulė. Ingrida vaikus supažindino su bitučių gyvenimu, jų sandara, kaip jos renka medų, kaip dalinasi pareigomis, kaip toli skrenda nuo avilio ieškoti nektaro, kiek aplanko žiedų. Vaikai gyvai galėjo paliesti bitininko įrankius, apsirengti bitininko rūbais. Rankomis pasvėrė tuščią korį ir pilną korį medaus, palygino, kuris sunkesnis. Vaikai sužinojo, kad bitutės naudingos ne tik žmonėms, bet ir augalams. Vaikai paskanavo įvairaus medaus, bičių duonos, pakramtė korio su medumi, nes tai labai sveika dantenoms. Vaikai pauostė, kaip kvepia itin vertingas bitučių produktas - pikis. Vaikai sužinojo, kad bitės, kaip ir žmonės gyvena šeimose. Kad avilyje gyvena bitė motinėlė, tranai ir bitės darbininkės. Bitutės gyvena apie 20 dienų. Nes nusidėvi jų sparneliai. Šeimoje gali gyventi nuo 2000 iki 10000 bičių. Medų kopinėti reikia dieną, kai bitutės išskridusios į pievas ir dar daug daug įdomių faktų apie bitutes. Vaikai buvo sužavėti, sudominti ir saldžiai pamaloninti žiniomis apie bites ir medų.

Meilė Alčauskienė