Ką pasakoja seni daiktai?

Priešmokyklinės ugdymo grupės ,,Zuikučiai“ mokiniai susipažino su senoviniais daiktais ir amatais. Kiekvienas vaikas iš namų atsinešė senovinių daiktų, kuriuos rado savo namuose, pas močiutes, giminaičius. Daiktų buvo tiek daug, kad sumanėme įkurti senovinių daiktų muziejų. Vaikai pristatė savo eksponatus ir papasakojo iš kur daiktas atkeliavo, kiek jam metų, kam naudojamas. Didžiulio dėmesio susilaukė laidinis telefonas. Seniausias eksponatas – pagalvės užvalkalas – atkeliavo iš tremties. Ekspozicija pasidžiaugė ir aplankė visi mokyklos mokiniai! Geriau suprasti gyvenimą senovėje padėjo edukacija Kretingos muziejuje ,,Laiko mašina šimtmečiu atgal“. Vaikai susipažino su senolių išmone, senoviniais daiktais. Vaikai mynė mįsles, klausėsi pasakojimų. Apsirengę lininiais marškiniais, vaikščiojo medinėmis kurpėmis, pašė vilnas, plėšė plunksnas, rašė plunksna ir rašalu. Visus pristatytus eksponatus galėjo palaikyti rankose, pasakyti, kam vienas ir kitas daiktas buvo naudojamas. Vaikai grįžo kupini įspūdžių ir patirties!

Meilė Alčauskienė