Projektas ,,Svogūnas ir liniuotė"

Tris savaites priešmokyklinės ugdymo grupės ,,Zuikučiai" mokiniai augino svogūnų laiškus, juos matavo liniuote ir fiksavo stebėjimo lapuose. Pirmą savaitę vaikai pasodino svogūnus į atskirus indelius, užklijavo savo vardą ir stebėjo, kaip auga pirmieji svogūnų laiškai. Antrą savaitę - laistė, skanavo ir džiaugėsi sparčiu svogūnų laiškų augimu. Trečią savaitę - svogūnai suvešėjo, kaip vasaros žolė! Kiekvieną trečiadienį vaikai matavo svogūno laiškus liniuote, kiek jie paaugo. Keturi svogūnai - nepasipuošė žaliais laiškais. Svogūnų laiškų ilgis siekė nuo 18 cm iki 35 cm. Vaikai padarė išvadas, kad sparčiausiai svogūnų laiškai augo antrą ir trečią savaitę. Iš užaugintų svogūnų laiškų vaikai pagamino šaltibarščius.

Meilė Alčauskienė