Paminėjo pirmosios spausdintinės lietuviškos knygos datą

1547 m. sausio 8 d. Karaliaučiuje dienos šviesą išvydo pirmoji spausdinta lietuviška knyga – Martyno Mažvydo „Katekizmas“. Svarbios datos paminėti nepamiršo 1 klasės mokiniai. Į mokyklą atsinešė savo pirmąsias vaikystės knygeles, kurias jiems mažučiams skaitė mamos. Keli mokiniai atsinešė knygutes, iš kurių mokėsi skaityti. Vieni su kitais klasėje mainėsi knygelėmis, pertraukų metu stengėsi kuo daugiau perskaityti,- taip mokiniai skatinami domėtis knygomis, daugiau skaityti.

Per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas pirmokai lankėsi Kurmaičių kaimo bibliotekoje, kur bibliotekininkė Rimanta supažindino su keliais pirmosios lietuviškos knygos rengėjo ir leidėjo Martyno Mažvydo biografijos faktais, atliktais darbais, „Katekizmo“ sandara. Kartu visi skaitė M.Mažvydo ,,Kalėdų giesmes“ bei stebėjosi, kaip sudėtinga skaityti žemaitiškai.

Mokytoja su Rimanta pasidžiaugė, kad pirmokai yra dažni svečiai bibliotekoje. Jiems patinka ne tik pasakų knygelės, bet ir šiek tiek ilgesni kūriniai.

Jurgita Česnavičienė