Stovykla „Vasaros spalvų mozaika–2“

• Paskelbta: 2024-06-10

Nuo 2024 m. birželio 10 d. mokykloje vykdoma vaikų vasaros užimtumo stovyklos „Vasaros spalvų mozaika–2“ programa. Stovyklos atidarymo šventėje dalyvavo svečias Tomas (vaidino savanoris, VšĮ Pranciškonų gimnazijos 7 klasės mokinys Kostas Statkauskas). Tomas pasveikino stovyklos dalyvius, 1–4 klasės mokinius, perskaitė, o dalyviai pritarė stovyklautojų taisyklėms, kartu šoko, žaidė žaidimus.

Mokiniai vyko į moderniausią Lietuvos ir Europos Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Tik duokite mums sceną!“. Apsilankė dešimto aukšto bokšto terasoje, teatro požemiuose, apsižvalgė naujose „Jūros“ ir „Marių“ salėse, sužinojo, kuo unikalus pirmasis per šalies nepriklausomybės atgavimo dešimtmečius Lietuvoje pastatytas muzikinis teatras. Mokiniai žavėjosi teatro vidaus architektūra, kurioje atspindi pajūrio gamtos įkvėptas formas, spalvas, faktūras. Vidaus laiptai savo forma primena kriauklės kiaukuto spiralę su it perlai žibančiu senuoju teatro sietynu viduryje, o fojė dengiantis kilimas–kaskart vis kitokiais raštais „supustomą“, „pripėduojamą“ kopų ar paplūdimio smėlį. Didžiosios salės „Jūra“ sienų dekoras, sukurtas iš molio tinko, taip pat atkartoja bangų ir vėjo nugairintą Baltijos pajūrį. Stebino ir naujojo muzikinio teatro techninės galimybės, akustika, didžiulės, žemiau jūros lygio įrengtos repeticijų salės, sceninių kostiumų sandėliai. Senajame teatro pastate veikė tik vienas liftas, o šiame–net keturi. Kėlėmės liftu, lipome laiptais, kartu prasidainavome chorų repeticijos salėje, o „Marių“ salėje improvizavome: klausėmės mergaičių Urtės Žilinskaitės, Ievos Lingytės, Mėtos Pleikytės ir Ievos Vilimaitės kvarteto atliekamos dainos, solo dainavo Benita Jonauskaitė, solo šoko Ignas Statkauskas, visi kartu choru dainavome išmoktas dainas. Fortepijonu skambino Ieva Lingytė, Gabriel Mikuškin ir Vesta Lileikaitė. Orkestro repeticijos salėje, mokiniai turėjo galimybę groti mušamaisiais muzikos instrumentais: būgnais, ksilofonu, timpanais, gongu.

Dėkojame Kretingos rajono savivaldybei už kelionės ir edukacijos finansavimą.

Janina Kripienė

Programos vadovė, muzikos mokytoja metodininkė

Autorius:
Janina Kripienė, muzikos mokytoja metodininkė