Patirtinė STEAM veikla - „Dirbtinis sniegas“

• Paskelbta: 2024-03-07

Kai baigiasi kalendorinė žiema ir vis dar norisi sniego, tai nieko baisaus – galima jį pasigaminti patiems! Dirbtinis sniegas yra tiesiog nuostabus sensorinis žaislas vaikams.
„Žvirbliukų“ grupės mokiniai atliko eksperimentą ir bandė patys pasigaminti dirbtinį sniegą. Savo praktinei veiklai ugdytiniai naudojo: krakmolą ir skutimosi putas. Mažuosius nustebino atlikto eksperimento rezultatas, o tai yra „dirbtinis sniegas“, kurį buvo malonu liesti, minkyti ir trinti, volioti tarp rankų, lipdyti ir išgauti įvairias formas.
Tokie ir panašūs sensoriniai žaidimai labai svarbūs įvairiapusiai vaiko raidai. Jie lavina smulkiąją motoriką, taktilinius (lytėjimo) ir kitus pojūčius, kūrybiškumą, vaizduotę, atpalaiduoja ir ramina.

Ingrida Zajančauskaitė, mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą