Edukacija Vinetu kaime

• Paskelbta: 2024-06-13

Vaikų vasaros užimtumo stovyklos „Vasaros spalvų mozaika–2“ programos ketvirta diena, tai judriems vaikams skirta aktyvi programa. Mokiniai vyko į Vinetų kaimą, dalyvavo edukacinėje programoje „Jaunųjų vilkų kelias“, kurios metu stovyklautojams buvo pristatyta indėnų kultūra ir istorija, žaidė indėnų lauko žaidimus, atliko įvairias rungtis, užduotis, kurios skatino judėti, įgauti budrumo, drąsos ir pasitikėjimo, lavino koordinaciją, reakciją. Atvykus, buvo pažintis su Vinetu kaimo gyvūnais: triušiais, vištomis, kalakutais, ožiais, arkliais. Vinetu (edukatorius Mindaugas) stovyklautojus mokė indėniškai pasisveikinti, suteikė kiekvienam indėniškus vardus, keliavo po Vinetu kaimą, kartu mokėsi įveikti indėnų kliūčių ruožus, atliko rungtis lauke. Kol Vinetu kaimo indėnės piešė mokiniams veidus, kiti mokėsi taiklumo: mėtė ietį, žiedus ant bizono ragų, su apmokymu ir priežiūra šaudė iš lanko. Išmokę taiklumo ir indėniškai pasipuošę sugužėjome į apeiginę indėnų palapinę tipi. Čia vaikai sužinojo, kaip indėnai tampa medžiotojais, susipažino su indėnų medžioklės ypatumais, išmoko indėnų dainų ir žaidimų. Pabaigoje, Vinetu, visus kvietė paskanauti. Mokiniai valgė TACOS paplotėlį su sūriu, daržovėmis ir pomidoru padažu, gėrė gardžią žolelių arbatą.

Dėkojame Kretingos rajono savivaldybei už kelionę, edukaciją su pietumis, finansavimą.

Janina Kripienė

• Tamo dienynas